سوالات متداول

جهت اعلام همکاری با دفتر مرکزی کولایف و همچنین آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف می‌توانید به صفحه استخدام مراجعه فرمایید.

خیر؛ تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف موظف به رعایت تعرفه های مصوب و ابلاغ شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برای هر تست هستند.

اگر دیابت دارید، سیب برای دیابت میوه‌ای عالی است که می‌توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید. همان‌طور که اشاره شد اکثر دستورالعمل‌های غذایی برای افراد مبتلا به دیابت، رژیم غذایی حاوی میوه‌ها و سبزیجات را توصیه می‌کنند. میوه‌ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. در حالی که سیب برای دیابت مشکل‌ساز نیست و باعث افزایش چشمگیر در سطح قند خون شما نمی‌شود، اما حاوی کربوهیدرات است. اگر در حال شمارش کربوهیدرات هستید، حتماً ۲۷ گرم کربوهیدرات موجود در یک سیب را در نظر بگیرید.

مسئول فنی هر یک از آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف در خصوص نتایج آزمایش‌ها و محدوده نرمال هر تست می‌تواند توضیحات لازم را به شما بدهد اما تفسیر نتایج آزمایش‌ها و تجویز برای آن بر عهده پزشک معالج شما است.

آزمایشگاه پاتوبیولوژی خاص آزما با سرمایه گذاری گروه تشخیصی درمانی فرجاد که همیشه قدم اول را در خدمات مدرن و جدید در سطح استان قم داشته و دارد، با هدف خدمت و ارائه متد های جدید در بخش آزمایشگاه شروع به فعالیت نمود.

به زودی امکان نوبت‌دهی در وبسایت کولایف برای تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه فراهم خواهد شد.

برخی از آزمایش‌ها نیاز به ناشتایی و برخی دیگر احتیاج به ناشتایی ندارند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

فرجاد با مشاركت گروهی از مراكز تصویربرداری پزشکی، تشخیصی و درمان سرطان و آزمایشگاهی از زمستان سال ۹۲ در شهر قم فعالیت خود را آغاز کرده است

خدمات و آزمایش‌های عمومی در تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف یکسان است اما نمونه گیری جهت انجام برخی از تست‌های تخصصی در تعدادی از آزمایشگاه های عضو مجموعه انجام می‌شود. لطفا برای پذیرش و نمونه‌گیری به صفحه آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف مراجعه فرمایید.

بله؛ به دلایل ذکر شده در زیر ممکن است آزمایش شما نیاز به تکرار داشته باشد: 1- شما شرایط لازم پیش از نمونه‌گیری را درست رعایت نکرده باشید. 2- کیفیت نمونه اخذ شده مناسب نباشد. 3- شرایط نمونه‌گیری مناسب نباشد (این امر در نمونه‌گیری هایی که توسط فرد و در منزل انجام می‌شود بیشتر قابل مشاهده است). 4- جواب خارج از محدوده نرمال باشد. 5- جواب های آزمایش (متغیرهایی که اندازه گیری شده اند) با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

اگر دیابت دارید، مهم است که با پزشک و متخصص تغذیه خود برای تنظیم یک برنامه غذایی مناسب همکاری کنید. از غذاهای سالم، کنترل وعده‌غذایی و برنامه‌ریزی، برای مدیریت سطح گلوکز خون خود استفاده کنید. اگر رژیم غذایی تجویز شده را رعایت نکنید ممکن است در معرض خطر نوسانات سطح قند خون و عوارض جدی‌تر قرار بگیرید.

بسته به نوع آزمایش و اورژانسی یا غیر اورژانسی بودن آن این زمان جوابدهی تغییر می‌کند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

خیر؛ در این آزمایشگاه صرفاً به انجام آزمایش پرداخته می شود و نمونه‌گیری تنها در آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف صورت می گیرد. جهت اطلاع از مشخصات و ساعات کاری این مراکز به صفحه آزمایشگاه های عضو مراجعه نمائید.

طیف وسیعی از آزمایش ها در بخش های ژنتیک، پاتولوژی، متابولیک و کلینیکال در آزمایشگاه کولایف قابل انجام است. برای مشاهده آزمایش های قابل انجام در آزمایشگاه‌های یکپارچه پزشکی کولایف به صفحه آزمایش‌ها مراجعه فرمایید.

برای انجام آزمایش می‌توانید به هرکدام از آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف که لیست آن در صفحه آزمایشگاه‌های عضو آمده است، مراجعه بفرمایید.

جهت ناشتایی از خوردن و آشامیدن هر نوع ماده غذایی پرهیز کنید و نوشیدن آب نیز در زمان ناشتایی باید به میزان مصرف روزانه شما باشد. ناشتا بودن بودن فرد از لحاظ زمان بندی، در آزمایش‌های مختلف متفاوت است . برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید. همچنین در صورت نیاز به مصرف دارو، این کار را بایستی با تجویز پزشک معالج انجام دهید.

شنبه تا چهارشنبه، ساعت کاری از 7 صبح تا 6 بعداز ظهر پنجشنبه، ساعت کاری از 7 صبح تا 2 بعد از ظهر می لازم به ذکر است با توجه به موقعیت مکانی و شرایط هر کدام از آزمایشگاه‌ها ممکن است ساعت ها تغییر کند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به صفحه آزمایشگاه مورد نظر خود مراجعه فرمایید.

خیر؛ داشتن دفترچه بیمه الزامی نیست ولی با داشتن دفترچه بیمه بخشی از هزینه آزمایش توسط سازمان ارائه دهنده بیمه به آزمایشگاه پرداخت شده و شما مبلغ کمتری می پردازید اما در صورت نداشتن دفترچه بیمه بایستی کل تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را پرداخت نمایید.

بله؛ آزمایش‌هایی که در مرحله نمونه برداری و یا تفکیک نمونه هستند قابلیت اضافه یا کم شدن دارند، ولی اگر آزمایش‌ها وارد مرحله تجزیه و تحلیل شده باشند این امکان وجود نخواهد داشت.

بله؛  در صورت نداشتن نسخه، درخواست آزمایش توسط خود شما در آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف لیست و در نهایت تایید و امضا می شود. لازم به ذکر است که در چنین شرایطی آزمایش براساس تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور محاسبه می‌گردد.

ddd
تهران، خیابان شریعتی، بالاتراز میرداماد، خیابان منظرنژاد، پلاک 53، طبقه اول
ddd
info@colifelabs.com