سوالات متداول

خدمات و آزمایش‌های عمومی در تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف یکسان است اما نمونه گیری جهت انجام برخی از تست‌های تخصصی در تعدادی از آزمایشگاه های عضو مجموعه انجام می‌شود. لطفا برای پذیرش و نمونه‌گیری به صفحه آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف مراجعه فرمایید.

بله؛ به دلایل ذکر شده در زیر ممکن است آزمایش شما نیاز به تکرار داشته باشد: 1- شما شرایط لازم پیش از نمونه‌گیری را درست رعایت نکرده باشید. 2- کیفیت نمونه اخذ شده مناسب نباشد. 3- شرایط نمونه‌گیری مناسب نباشد (این امر در نمونه‌گیری هایی که توسط فرد و در منزل انجام می‌شود بیشتر قابل مشاهده است). 4- جواب خارج از محدوده نرمال باشد. 5- جواب های آزمایش (متغیرهایی که اندازه گیری شده اند) با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

جهت ناشتایی از خوردن و آشامیدن هر نوع ماده غذایی پرهیز کنید و نوشیدن آب نیز در زمان ناشتایی باید به میزان مصرف روزانه شما باشد. ناشتا بودن بودن فرد از لحاظ زمان بندی، در آزمایش‌های مختلف متفاوت است . برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید. همچنین در صورت نیاز به مصرف دارو، این کار را بایستی با تجویز پزشک معالج انجام دهید.

خیر؛ داشتن دفترچه بیمه الزامی نیست ولی با داشتن دفترچه بیمه بخشی از هزینه آزمایش توسط سازمان ارائه دهنده بیمه به آزمایشگاه پرداخت شده و شما مبلغ کمتری می پردازید اما در صورت نداشتن دفترچه بیمه بایستی کل تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را پرداخت نمایید.

طیف وسیعی از آزمایش ها در بخش های ژنتیک، پاتولوژی، متابولیک و کلینیکال در آزمایشگاه کولایف قابل انجام است. برای مشاهده آزمایش های قابل انجام در آزمایشگاه‌های یکپارچه پزشکی کولایف به صفحه آزمایش‌ها مراجعه فرمایید.

بله؛ برای دانستن بیمه های تکمیلی تحت پوشش هرکدام از اعضای مجموعه کولایف، به صفحه ی مربوط به هر آزمایشگاه مراجعه نمایید.

بستگی به نوع تست دارد. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

مدارک مورد نیاز به دو دسته تقسیم می‌شوند:
1- در صورتیکه نسخه داخل دفترچه بیمه شما باشد، تنها به همراه داشتن دفترچه کفایت می‌کند.
2- در صورتیکه نسخه به صورت آزاد باشد، حتما باید کارت شناسایی برای ثبت سوابق شما همراهتان باشد.
لازم به ذکر است که در برخی از تست های خاص، احتیاج به مدارک بیشتری است که برای اطلاع از آن‌ها به صفحه آزمایش ها و تست ها مراجعه فرمایید.

فرجاد با مشاركت گروهی از مراكز تصویربرداری پزشکی، تشخیصی و درمان سرطان و آزمایشگاهی از زمستان سال ۹۲ در شهر قم فعالیت خود را آغاز کرده است

از چهار روش زیر می توانید جواب آزمایش خود را دریافت کنید: 1- ورود به وبسایت کولایف و استفاده از نام کاربری و رمز عبور اعلام شده از طرف آزمایشگاه 2- حضور فیزیکی به آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف 3- ارسال توسط پیک 4- اپلیکیشن کولایف (به زودی)

خیر؛ در این آزمایشگاه صرفاً به انجام آزمایش پرداخته می شود و نمونه‌گیری تنها در آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف صورت می گیرد. جهت اطلاع از مشخصات و ساعات کاری این مراکز به صفحه آزمایشگاه ھای زیرمجموعه کولایف مراجعه نمائید.

برخی از آزمایش‌ها نیاز به ناشتایی و برخی دیگر احتیاج به ناشتایی ندارند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

برای انجام آزمایش می‌توانید به هرکدام از آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف که لیست آن در صفحه آزمایشگاه‌های عضو آمده است، مراجعه بفرمایید.

بله؛  در صورت نداشتن نسخه، درخواست آزمایش توسط خود شما در آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف لیست و در نهایت تایید و امضا می شود. لازم به ذکر است که در چنین شرایطی آزمایش براساس تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور محاسبه می‌گردد.

اگر دیابت دارید، سیب برای دیابت میوه‌ای عالی است که می‌توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید. همان‌طور که اشاره شد اکثر دستورالعمل‌های غذایی برای افراد مبتلا به دیابت، رژیم غذایی حاوی میوه‌ها و سبزیجات را توصیه می‌کنند. میوه‌ها و سبزیجات سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند. در حالی که سیب برای دیابت مشکل‌ساز نیست و باعث افزایش چشمگیر در سطح قند خون شما نمی‌شود، اما حاوی کربوهیدرات است. اگر در حال شمارش کربوهیدرات هستید، حتماً ۲۷ گرم کربوهیدرات موجود در یک سیب را در نظر بگیرید.

مسئول فنی هر یک از آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف در خصوص نتایج آزمایش‌ها و محدوده نرمال هر تست می‌تواند توضیحات لازم را به شما بدهد اما تفسیر نتایج آزمایش‌ها و تجویز برای آن بر عهده پزشک معالج شما است.

بسته به نوع آزمایش و اورژانسی یا غیر اورژانسی بودن آن این زمان جوابدهی تغییر می‌کند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

جهت اعلام همکاری با دفتر مرکزی کولایف و همچنین آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف می‌توانید به صفحه استخدام مراجعه فرمایید.

به زودی امکان نوبت‌دهی در وبسایت کولایف برای تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه فراهم خواهد شد.

خیر؛ در این آزمایشگاه صرفاً به انجام آزمایش پرداخته می شود و نمونه‌گیری تنها در آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف صورت می گیرد. جهت اطلاع از مشخصات و ساعات کاری این مراکز به صفحه آزمایشگاه های عضو مراجعه نمائید.

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com