سوالات متداول

بله؛ آزمایش‌هایی که در مرحله نمونه برداری و یا تفکیک نمونه هستند قابلیت اضافه یا کم شدن دارند، ولی اگر آزمایش‌ها وارد مرحله تجزیه و تحلیل شده باشند این امکان وجود نخواهد داشت.

به زودی امکان نوبت‌دهی در وبسایت کولایف برای تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه فراهم خواهد شد.

جهت ناشتایی از خوردن و آشامیدن هر نوع ماده غذایی پرهیز کنید و نوشیدن آب نیز در زمان ناشتایی باید به میزان مصرف روزانه شما باشد. ناشتا بودن بودن فرد از لحاظ زمان بندی، در آزمایش‌های مختلف متفاوت است . برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید. همچنین در صورت نیاز به مصرف دارو، این کار را بایستی با تجویز پزشک معالج انجام دهید.

شنبه تا چهارشنبه، ساعت کاری از 7 صبح تا 6 بعداز ظهر پنجشنبه، ساعت کاری از 7 صبح تا 2 بعد از ظهر می لازم به ذکر است با توجه به موقعیت مکانی و شرایط هر کدام از آزمایشگاه‌ها ممکن است ساعت ها تغییر کند. لطفا برای اطلاعات بیشتر به صفحه آزمایشگاه مورد نظر خود مراجعه فرمایید.

خیر؛ تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف موظف به رعایت تعرفه های مصوب و ابلاغ شده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور برای هر تست هستند.

خیر؛ در این آزمایشگاه صرفاً به انجام آزمایش پرداخته می شود و نمونه‌گیری تنها در آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف صورت می گیرد. جهت اطلاع از مشخصات و ساعات کاری این مراکز به صفحه آزمایشگاه ھای زیرمجموعه کولایف مراجعه نمائید.

خیر؛ در این آزمایشگاه صرفاً به انجام آزمایش پرداخته می شود و نمونه‌گیری تنها در آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف صورت می گیرد. جهت اطلاع از مشخصات و ساعات کاری این مراکز به صفحه آزمایشگاه های عضو مراجعه نمائید.

خیر؛ داشتن دفترچه بیمه الزامی نیست ولی با داشتن دفترچه بیمه بخشی از هزینه آزمایش توسط سازمان ارائه دهنده بیمه به آزمایشگاه پرداخت شده و شما مبلغ کمتری می پردازید اما در صورت نداشتن دفترچه بیمه بایستی کل تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور را پرداخت نمایید.

بله؛ برای دانستن بیمه های تکمیلی تحت پوشش هرکدام از اعضای مجموعه کولایف، به صفحه ی مربوط به هر آزمایشگاه مراجعه نمایید.

بسته به نوع آزمایش و اورژانسی یا غیر اورژانسی بودن آن این زمان جوابدهی تغییر می‌کند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

مسئول فنی هر یک از آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف در خصوص نتایج آزمایش‌ها و محدوده نرمال هر تست می‌تواند توضیحات لازم را به شما بدهد اما تفسیر نتایج آزمایش‌ها و تجویز برای آن بر عهده پزشک معالج شما است.

طیف وسیعی از آزمایش ها در بخش های ژنتیک، پاتولوژی، متابولیک و کلینیکال در آزمایشگاه کولایف قابل انجام است. برای مشاهده آزمایش های قابل انجام در آزمایشگاه‌های یکپارچه پزشکی کولایف به صفحه آزمایش‌ها مراجعه فرمایید.

بستگی به نوع تست دارد. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

خدمات و آزمایش‌های عمومی در تمامی آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف یکسان است اما نمونه گیری جهت انجام برخی از تست‌های تخصصی در تعدادی از آزمایشگاه های عضو مجموعه انجام می‌شود. لطفا برای پذیرش و نمونه‌گیری به صفحه آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف مراجعه فرمایید.

جهت اعلام همکاری با دفتر مرکزی کولایف و همچنین آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف می‌توانید به صفحه استخدام مراجعه فرمایید.

از چهار روش زیر می توانید جواب آزمایش خود را دریافت کنید: 1- ورود به وبسایت کولایف و استفاده از نام کاربری و رمز عبور اعلام شده از طرف آزمایشگاه 2- حضور فیزیکی به آزمایشگاه‌های عضو مجموعه کولایف 3- ارسال توسط پیک 4- اپلیکیشن کولایف (به زودی)

بله؛ به دلایل ذکر شده در زیر ممکن است آزمایش شما نیاز به تکرار داشته باشد: 1- شما شرایط لازم پیش از نمونه‌گیری را درست رعایت نکرده باشید. 2- کیفیت نمونه اخذ شده مناسب نباشد. 3- شرایط نمونه‌گیری مناسب نباشد (این امر در نمونه‌گیری هایی که توسط فرد و در منزل انجام می‌شود بیشتر قابل مشاهده است). 4- جواب خارج از محدوده نرمال باشد. 5- جواب های آزمایش (متغیرهایی که اندازه گیری شده اند) با یکدیگر همخوانی نداشته باشد.

برای انجام آزمایش می‌توانید به هرکدام از آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف که لیست آن در صفحه آزمایشگاه‌های عضو آمده است، مراجعه بفرمایید.

برخی از آزمایش‌ها نیاز به ناشتایی و برخی دیگر احتیاج به ناشتایی ندارند. برای دیدن اطلاعات مربوط به هر آزمایش کافیست به صفحه آزمایش‌ها و تست‌ها مراجعه فرمایید و نام آزمایش مورد نظر را جستجو کنید.

بله؛  در صورت نداشتن نسخه، درخواست آزمایش توسط خود شما در آزمایشگاه‌های مجموعه کولایف لیست و در نهایت تایید و امضا می شود. لازم به ذکر است که در چنین شرایطی آزمایش براساس تعرفه آزاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور محاسبه می‌گردد.

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com