نحوه عملکرد شبکه آزمایشگاهی کولایف

صنعت آزمایشگاه‏ های تشخیص پزشکی در دنیا در سالیان گذشته با پیشرفت‏ های قابل توجهی همراه بوده است. یکی از مهمترین پیشرفت‏ های حاصل شده در این صنعت، فعالیت یکپارچه مراکز آزمایشگاهی در قالب یک برند و تمرکز هر یک از این مراکز بر بخشی از فرایندهای آزمایشگاه به صورت تخصصی بوده است. بدین ‏ترتیب بخشی از کل فرایند در مراکز مختلف آزمایشگاهی انجام گرفته و بخش دیگر آن در آزمایشگاه ‏های تخصصی مجهز به تجهیزات مدرن و خودکار صورت می ‏پذیرد. این تخصصی شدن فعالیت ‏ها و طبقه‏ بندی آنها میان اجزای مختلف موجب کارآمدترشدن و بهینه شدن کل فرایند در آزمایشگاه گردیده و ضمن کاهش قابل توجه هزینه‏ ها، به افزایش گستره آزمایش‏ های قابل انجام و کیفیت، دقت، صحت و سرعت بالاتر در ارائه نتایج آزمایش ‏ها منتج شده است.

آزمایشگاه ‏های یکپارچه پزشکی کولایف با الگوبرداری از نمونه ‏های موفق این مدل کسب و کار در دنیا و با اهتمام به آیین ‏نامه ‏های ابلاغ شده توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اقدام به پیاده‏ سازی این مدل در کشور نموده است. بدین منظور آزمایشگاه مرکزی تخصصی کولایف در شرف بهره‏ برداری بوده و به زودی آمادگی انجام گستره وسیعی از آزمایش ‏ها را خواهد داشت.

در این مدل، آزمایشگاه ‏های مختلفی در سطح شهر به عنوان زیرمجموعه کولایف و با برند مشترک به پذیرش، نمونه ‏گیری و انجام بخشی از آزمایش ‏ها می ‏پردازند و بخش دیگر نمونه ‏‏ها جهت انجام آزمایش به آزمایشگاه مرکزی کولایف منتقل خواهند شد. این انتقال حداقل طی سه زمان تعریف شده در روز و از طریق سیستم لجستیک سرد کولایف با رعایت تمام استانداردهای لازم در انتقال نمونه ‏ها صورت گرفته و در شرایط کاملاً کنترل شده از آزمایشگاه‏ های زیرمجموعه به آزمایشگاه مرکزی منتقل می ‏شوند.

نمونه‏ ها پس از انتقال به آزمایشگاه مرکزی، مجدداً پذیرش می ‏شوند و اطلاعات لازم از طریق سیستم نرم ‏افزاری یکپارچه میان آزمایشگاه ‏های زیرمجموعه و آزمایشگاه مرکزی دریافت می‏ شود. سپس نمونه‏ ها مورد بررسی قرار گرفته و به بخش ‏های مختلف آزمایشگاه جهت انجام آزمایش ارجاع داده می ‏شوند. آزمایش ‏ها تحت نظارت متخصصان علوم آزمایشگاهی و توسط تجهیزات خودکار انجام شده و دقت و صحت نتایج به صورت مداوم توسط سیستم کنترل کیفیت آزمایشگاه مورد ارزیابی قرار گرفته می ‏شود. در پایان پس از انجام تمام آزمایش ‏ها - هم در آزمایشگاه مرکزی و هم در آزمایشگاه زیرمجموعه- و تایید جواب ‏ها توسط مسئولین فنی آزمایشگاه، نتیجه آزمایش‏ ها در وب‏ سایت کولایف بارگذاری شده و به اطلاع آزمایشگاه‏ های زیرمجموعه رسانده می‏ شود تا در اختیار مراجعان آن آزمایشگاه‏ ها قرار داده شود.

تیم مدیریتی و پزشکان فنی و متخصص کولایف تلاش خواهند کرد تا با ایجاد و حفظ سیستمی یکپارچه و منسجم از فرایندها، به سهم خود گامی در جهت ارتقاء کیفیت خدمات آزمایشگاهی در کشور ایفا نمایند.

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com