شرایط عضویت در کولایف

 

از اینکه کولایف را برای همکاری انتخاب کرده‌‏اید از شما سپاسگزاریم. فرایند عضویت در کولایف و راه‏‌اندازی آزمایشگاه شامل ده گام اصلی است و هدف از پیشبرد گام به گام آن، حصول اطمینان از شکل‏‌دهی یک همکاری بلندمدت است که در آن منافع همه اجزا تامین گردد. هر چه این گام‌‏ها با دقت و تامل بیشتری انجام شوند، همکاری شکل‏‌گرفته پایدارتر خواهد بود.

 
گام اول: آشنایی با کولایف

به عنوان اولین گام، این حق شماست که ما را بهتر بشناسید و بدانید چرا عضویت در کولایف را به شما پیشنهاد می‏‌نماییم. در همین راستا، از طریق برگزاری جلسه‌‏ای حضوری به معرفی تفصیلی کولایف می‏‌پردازیم و شما در آن جلسه می‏‌توانید پاسخ سوالات خود را پیرامون شیوه‏‌های تعامل با کولایف، جزئیات مدل همکاری، نحوه پیشبرد همکاری و عملیات اجرایی و برنامه‏‌های آتی کولایف دریافت نمایید.


گام دوم: بازدید از آزمایشگاه مرکزی کولایف و آزمایشگاه‌‏های سطح یک

برای آن که از نزدیک با عملیات جاری کولایف آشنا شوید، بازدید از آزمایشگاه مرکزی را به شما پیشنهاد می‏‌کنیم. در این گام می‏‌توانید از تمام بخش‌های فعال آزمایشگاه مرکزی دیدن نمایید و سوالات خود را در خصوص فرایندهای مدون عملیاتی با کارشناسان هر بخش مطرح کنید. 
علاوه بر این، جهت رسیدن به درک عمیق‏‌تر از عملکرد زنجیره ارزش، شما را به بازدید از آزمایشگاه‏‌های سطح یک کولایف دعوت می‏‌نماییم تا علاوه بر کسب اطلاع بیشتر از نحوه آماده‌‏سازی و یکپارچه‏‌سازی آزمایشگاه‌‏های استاندارد کولایف و هم‏چنین فرایندهای پذیرش و نمونه‏‌گیری در آزمایشگاه‏‌های سطح یک و انتقال نمونه‏‌ها به آزمایشگاه مرکزی، با سایر همکارانی که پیش از شما به کولایف پیوسته‌‏اند گفتگو و تبادل نظر داشته باشید و بتوانید با آسودگی خاطر بیشتری تصمیم‏‌گیری نمایید.


گام سوم: آماده‌‏سازی مستندات عملکرد آزمایشگاه

حال وقت آن است که ما بیشتر با ظرفیت‌های آزمایشگاه شما آشنا شویم. به همین منظور، از شما خواهیم خواست بر اساس چک لیستی مشخص، برخی مستندات لازم از عملکرد پیشین آزمایشگاه خود را آماده نموده و آن را با ما به اشتراک بگذارید. هر چه این مستندات سریع‌تر و کامل‏‌تر تهیه شوند، فرایند عضویت با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. به منظور تکمیل مستندات، چک لیست مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صورتی که برای آماده‌سازی هر یک از آن‌‏ها به مشکلاتی برخورد کردید، می‏‌توانید از راهنمایی کارشناسان ما استفاده نمایید.


گام چهارم: بازدید از آزمایشگاه متقاضی و دریافت مستندات

پس از تکمیل مستندات، ضمن هماهنگی با شما، بازدیدی از آزمایشگاه شما صورت خواهد گرفت که در آن موقعیت و شرایط ملک آزمایشگاه، تجهیزات فعلی آزمایشگاه و سایر موارد مهم دیگر مورد بررسی کارشناسان توسعه کولایف قرار خواهد گرفت. در انتهای این گام نیز مستندات آماده شده از عملکرد آزمایشگاه جهت ارزیابی دقیق‌‏تر از شما دریافت خواهد شد.

 

گام پنجم: ارزیابی، رتبه‏‌بندی و ارزش‏گذاری آزمایشگاه متقاضی

این گام در کولایف انجام می‌‏شود. کارگروهی متشکل از کارشناسان توسعه و علوم آزمایشگاهی به بررسی مستندات حاصل از عملکرد آزمایشگاه شما می‏‌پردازند. در این فرایند روند عملکرد آزمایشگاه در سال‏‌های گذشته از منظر تعداد نمونه، گستره تست‏‌های انجام شده و ساختار هزینه‌‏ای آزمایشگاه ارزیابی می‏‌گردند و رتبه‏ آزمایشگاه بر اساس استانداردهای کولایف مشخص می‏‌گردد و خروجی حاصل مبنای تعاملات آتی طرفین قرار خواهد گرفت. 

  
گام ششم: برگزاری جلسه توجیهی

پس از آماده شدن نتایج ارزیابی آزمایشگاه، جلسه‌‏ای توجیهی با حضور طرفین برگزار می‌‏شود که در آن به تشریح فرایند ارزیابی پرداخته و به سوالات شما پاسخ داده می‌‏شود. همچنین ابهامات احتمالی شما در رابطه با میزان اثربخشی عضویت در مجموعه کولایف در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پتانسیل‏‌های رشد آتی آزمایشگاه شما ارائه خواهد شد. این جلسه برای شما فرصتی فراهم می‌‏نماید تا پیش‏‌بینی واقع ‏بینانه‌‏ای را از نتیجه عضویت در مجموعه کولایف مشاهده نموده و آن را با عملکرد خود در شرایط حاضر مقایسه نمایید و از این طریق بتوانید مطمئن‏‌تر تصمیم بگیرید.
در پایان این جلسه و در صورت توافق طرفین به همکاری، قرارداد همکاری به شما تحویل می‏‌شود و شما فرصت خواهید داشت آن را بررسی نموده و در صورت هر گونه ابهام، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 

گام هفتم: انعقاد قرارداد همکاری

این گام به منزله نقطه عطف کل فرایند همکاری است و به نوعی به این همکاری رسمیت می‏‌بخشد. بدین منظور، جلسه‌ای با حضور طرفین برگزار می‌شود که در آن قرارداد همکاری پس از حصول آخرین توافقات و رفع ابهامات احتمالی، امضا‏ خواهد شد و یک نسخه از آن به انضمام دستورالعمل‏‌های عملیاتی به شما تحویل می‏‌شود. تبریک! به مجموعه کولایف خوش آمدید! 

 

گام هشتم: آماده‌سازی آزمایشگاه

پس از عقد قرارداد، طراحی داخلی و اصلاح نمای آزمایشگاه آغاز می‌شود. بدین منظور تیم بازسازی مجموعه کولایف در محل آزمایشگاه مستقر می‏‌شوند و طبق استانداردهای شرکت، به طراحی و سپس آماده‌‏سازی آزمایشگاه در سریع‌ترین زمان ممکن می‏‌پردازند. تجهیزات آزمایشگاهی و اداری لازم در آزمایشگاه نصب می‏‌گردند و نرم‏‌‌افزار یکپارچه آزمایشگاهی در آن استقرار می‏‌یابد. در پایان این گام، آزمایشگاه از نظر فنی و ساختاری آماده پذیرش نمونه طبق استانداردهای کولایف می‌باشد.

 


گام نهم: آموزش پرسنل آزمایشگاه

این گام به طور موازی با گام قبل آغاز می‏‌شود. به منظور ایجاد امکان ارائه خدمات یکپارچه و یکسان در همه آزمایشگاه‏‌های کولایف، پرسنل آزمایشگاه شما جهت شرکت در جلسات حضوری فراخوانده شده و تمام دستورالعمل‏‌های مرتبط با عملیات جاری آزمایشگاه و تعاملات آن با آزمایشگاه مرکزی و هم‏چنین شیوه استفاده از نرم‏‌افزار یکپارچه آزمایشگاهی به آنان آموزش داده می‏‌شود. سپس برای حصول اطمینان از یادگیری آموزش‌ها، کل فرایند آزمایشگاهی مرتبط با آزمایشگاه عضو شامل مراحل پذیرش، نمونه‌گیری، جداسازی، انتقال و دریافت جواب در محل آزمایشگاه با پرسنل شما تمرین می‏‌شود تا آمادگی کامل جهت آغاز عملیات آزمایشگاه حاصل گردد.

 

گام دهم: راه‌اندازی آزمایشگاه

حال زمان راه‌‏اندازی آزمایشگاه فرا رسیده است. در این گام، روز افتتاح آزمایشگاه مشخص شده و جزئیات برنامه آن تعیین می‏‌شود. سپس اقدامات لازم جهت اطلاع‌‏رسانی به ساکنین منطقه صورت می‏‌گیرد و در نهایت آزمایشگاه شما رسماً فعالیت خود را به عنوان عضوی از آزمایشگاه‏‌های یکپارچه پزشکی کولایف آغاز می‌‏نماید.
 

فرم درخواست عضویت آزمایشگاه به کولایف

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com