شرایط عضویت در کولایف

 

از اینکه کولایف را برای همکاری انتخاب کرده‌‏اید از شما سپاسگزاریم. فرایند عضویت در کولایف و راه‏‌اندازی آزمایشگاه شامل ده گام اصلی است و هدف از پیشبرد گام به گام آن، حصول اطمینان از شکل‏‌دهی یک همکاری بلندمدت است که در آن منافع همه اجزا تامین گردد. هر چه این گام‌‏ها با دقت و تامل بیشتری انجام شوند، همکاری شکل‏‌گرفته پایدارتر خواهد بود.

 
گام اول: آشنایی با کولایف

به عنوان اولین گام، این حق شماست که ما را بهتر بشناسید و بدانید چرا عضویت در کولایف را به شما پیشنهاد می‏ نماییم. در همین راستا، از طریق برگزاری جلسه ‏ای حضوری به معرفی تفصیلی کولایف می‏‌پردازیم و شما در آن جلسه می‏ توانید پاسخ سوالات خود را پیرامون شیوه‏‌های تعامل با کولایف، جزئیات مدل همکاری، نحوه پیشبرد همکاری و عملیات اجرایی و برنامه‏‌های آتی کولایف دریافت نمایید.


گام دوم: بازدید از آزمایشگاه مرکزی کولایف و آزمایشگاه‏های سطح یک

برای آن که از نزدیک با عملیات جاری کولایف آشنا شوید، بازدید از آزمایشگاه مرکزی را به شما پیشنهاد می‏ کنیم. در این گام می‏ توانید از تمام بخش ‏های فعال آزمایشگاه مرکزی دیدن نمایید و سوالات خود را در خصوص فرایندهای مدون عملیاتی با کارشناسان هر بخش مطرح کنید. 
علاوه بر این، جهت رسیدن به درک عمیق‏‌تر از عملکرد زنجیره ارزش، شما را به بازدید از آزمایشگاه‏‌های سطح یک کولایف دعوت می‏‌نماییم تا علاوه بر کسب اطلاع بیشتر از نحوه آماده‌‏سازی و یکپارچه‏‌سازی آزمایشگاه‌‏های استاندارد کولایف و هم‏چنین فرایندهای پذیرش و نمونه‏‌گیری در آزمایشگاه‏‌های سطح یک و انتقال نمونه‏‌ها به آزمایشگاه مرکزی، با سایر همکارانی که پیش از شما به کولایف پیوسته‌‏اند گفتگو و تبادل نظر داشته باشید و بتوانید با آسودگی خاطر بیشتری تصمیم‏‌گیری نمایید.


گام سوم: آماده‌‏سازی مستندات عملکرد آزمایشگاه

حال وقت آن است که ما بیشتر با ظرفیت ‏های آزمایشگاه شما آشنا شویم. به همین منظور، از شما خواهیم خواست بر اساس چک لیستی مشخص، برخی مستندات لازم از عملکرد پیشین آزمایشگاه خود را آماده نموده و آن را با ما به اشتراک بگذارید. هر چه این مستندات سریع ‏تر و کامل‏ تر تهیه شوند، فرایند عضویت با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. به منظور تکمیل مستندات، چک لیست مورد نظر در اختیار شما قرار خواهد گرفت و در صورتی که برای آماده ‏سازی هر یک از آن‏ها به مشکلاتی برخورد کردید، می‏ توانید از راهنمایی کارشناسان ما استفاده نمایید.


گام چهارم: بازدید از آزمایشگاه متقاضی و دریافت مستندات

پس از تکمیل مستندات، ضمن هماهنگی با شما، بازدیدی از آزمایشگاه شما صورت خواهد گرفت که در آن موقعیت و شرایط ملک آزمایشگاه، تجهیزات فعلی آزمایشگاه و سایر موارد مهم دیگر مورد بررسی کارشناسان توسعه کولایف قرار خواهد گرفت. در انتهای این گام نیز مستندات آماده شده از عملکرد آزمایشگاه جهت ارزیابی دقیق‏تر از شما دریافت خواهد شد.

 

گام پنجم: ارزیابی، رتبه‏‌بندی و ارزش‏گذاری آزمایشگاه متقاضی

این گام در کولایف انجام می ‏شود. کارگروهی متشکل از کارشناسان توسعه و علوم آزمایشگاهی به بررسی مستندات حاصل از عملکرد آزمایشگاه شما می‏ پردازند. در این فرایند روند عملکرد آزمایشگاه در سال‏ های گذشته از منظر تعداد نمونه، گستره تست‏‌های انجام شده و ساختار هزینه‌‏ای آزمایشگاه ارزیابی می‏ گردند و رتبه‏ آزمایشگاه بر اساس استانداردهای کولایف مشخص می‏‌گردد و خروجی حاصل مبنای تعاملات آتی طرفین قرار خواهد گرفت. 

  
گام ششم: برگزاری جلسه توجیهی

پس از آماده شدن نتایج ارزیابی آزمایشگاه، جلسه ‏ای توجیهی با حضور طرفین برگزار می ‏شود که در آن به تشریح فرایند ارزیابی پرداخته و به سوالات شما پاسخ داده می ‏شود. همچنین ابهامات احتمالی شما در رابطه با میزان اثربخشی عضویت در مجموعه کولایف در این جلسه مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پتانسیل‏ های رشد آتی آزمایشگاه شما ارائه خواهد شد. این جلسه برای شما فرصتی فراهم می ‏نماید تا پیش‏ بینی واقع ‏بینانه ‏ای را از نتیجه عضویت در مجموعه کولایف مشاهده نموده و آن را با عملکرد خود در شرایط حاضر مقایسه نمایید و از این طریق بتوانید مطمئن‏‌تر تصمیم بگیرید.
در پایان این جلسه و در صورت توافق طرفین به همکاری، قرارداد همکاری به شما تحویل می‏‌شود و شما فرصت خواهید داشت آن را بررسی نموده و در صورت هر گونه ابهام، آن را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

 

گام هفتم: انعقاد قرارداد همکاری

این گام به منزله نقطه عطف کل فرایند همکاری است و به نوعی به این همکاری رسمیت می‏ بخشد. بدین منظور، جلسه ‏ای با حضور طرفین برگزار می ‏شود که در آن قرارداد همکاری پس از حصول آخرین توافقات و رفع ابهامات احتمالی، امضا‏ خواهد شد و یک نسخه از آن به انضمام دستورالعمل‏‌های عملیاتی به شما تحویل می‏شود. تبریک! به مجموعه کولایف خوش آمدید! 

 

گام هشتم: آماده سازی آزمایشگاه

پس از عقد قرارداد، طراحی داخلی و اصلاح نمای آزمایشگاه آغاز می ‏شود. بدین منظور تیم بازسازی مجموعه کولایف در محل آزمایشگاه مستقر می‏ شوند و طبق استانداردهای شرکت، به طراحی و سپس آماده‌‏سازی آزمایشگاه در سریع ‏ترین زمان ممکن می‏ پردازند. تجهیزات آزمایشگاهی و اداری لازم در آزمایشگاه نصب می‏ گردند و نرم‏‌‌افزار یکپارچه آزمایشگاهی در آن استقرار می‏ یابد. در پایان این گام، آزمایشگاه از نظر فنی و ساختاری آماده پذیرش نمونه طبق استانداردهای کولایف می ‏باشد.

 


گام نهم: آموزش پرسنل آزمایشگاه

این گام به طور موازی با گام قبل آغاز می‏ شود. به منظور ایجاد امکان ارائه خدمات یکپارچه و یکسان در همه آزمایشگاه‏ های کولایف، پرسنل آزمایشگاه شما جهت شرکت در جلسات حضوری فراخوانده شده و تمام دستورالعمل‏ های مرتبط با عملیات جاری آزمایشگاه و تعاملات آن با آزمایشگاه مرکزی و هم‏چنین شیوه استفاده از نرم‏‌افزار یکپارچه آزمایشگاهی به آنان آموزش داده می‏ شود. سپس برای حصول اطمینان از یادگیری آموزش ‏ها، کل فرایند آزمایشگاهی مرتبط با آزمایشگاه عضو شامل مراحل پذیرش، نمونه ‏گیری، جداسازی، انتقال و دریافت جواب در محل آزمایشگاه با پرسنل شما تمرین می‏ شود تا آمادگی کامل جهت آغاز عملیات آزمایشگاه حاصل گردد.

 

گام دهم: راه اندازی آزمایشگاه

حال زمان راه‌‏اندازی آزمایشگاه فرا رسیده است. در این گام، روز افتتاح آزمایشگاه مشخص شده و جزئیات برنامه آن تعیین می‏ شود. سپس اقدامات لازم جهت اطلاع‌‏رسانی به ساکنین منطقه صورت می‏ گیرد و در نهایت آزمایشگاه شما رسماً فعالیت خود را به عنوان عضوی از آزمایشگاه‏ های یکپارچه پزشکی کولایف آغاز می ‏نماید.
 

فرم درخواست عضویت آزمایشگاه به کولایف

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com