بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا اعلام شد | ۱۳۹۹

بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا اعلام شد | ۱۳۹۹

با توجه به شرایط پاندمی  کرونا یکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از ما را درگیر کرده است بهترین زمان تزریق واکسن آنفولانزا است. به گزارش ایسنا یک فوق تخصص بیماری های عفونی زمان طلایی برای تزریق این واکسن در سال ۱۳۹۹ را مشخص کرد.

دکتر مینو محرز فوق تخصص بیماری های عفونی در گفت و گو با ایسنا، درباره بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا گفت: با آمدن فصل پاییز و شیوع بیماری های عفونتی حاد تنفسی و با توجه به پاندمی ویروس کرونا بیماران و افراد پرخطر در اولویت تزریق واکسن آنفلوانزا قرار دارند. بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوانزا اواخر شهریور و اوایل مهر ماه است تا مصونیت در بدن فرد ایجاد شود و ایمنی واکسن در بدن تا اوایل بهار باقی بماند.
خانم دکتر مینو محرز گفت: منظور از بیماران و افراد پر خطر افرادی با سن بالای ۶۵ سال، مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی مزمن، افرادی که دارای بیماری زمینه ای یا نقص ایمنی هستند، افرادی که تحت درمان‌های شیمی درمانی هستند، زنان باردار، افراد مبتلا به چاقی و کادر پزشکی درمان که در مواجه زیاد با بیماران کرونایی هستند، از جمله کسانی می‌باشند که حتما باید واکسن آنفولانزا را تزریق کنند.

 


بخوانیم: واکسن آنفولانزا | نکات طلایی و سوالات متداول | پاییز ۱۳۹۹


 

خانم دکتر محرز درباره تزریق واکسن آنفلوانزا برای سایر افراد گفت: اگر مازاد واکسن به میزان کافی وجود داشت که با توجه به تقاضای جهانی، بعید می دانم سایر افراد هم واکسن را تزریق کنند. در غیر این صورت اولویت تزریق با افراد پر خطر است. ایشان از مردم خواست تا در پاییز به دقت و بیش از پیش پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، شست و شوی دست ها و استفاده از ماسک را رعایت کنند. زیرا با سرد شدن هوا و بسته بودن در و پنجره ها، تهویه هوا به درستی انجام نمی گیرد و در نتیجه شرایط برای فعالیت ویروس هایی نظیر کرونا و آنفولانزا  فراهم تر است. بنابراین آنچه بیش از تزریق واکسن توصیه ‌می ‌شود، رعایت پروتکل های بهداشتی می باشد.


 


منابع:

 https://www.isna.ir

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com