خدمات کولایف به سازمان ها

 

آزمایشگاه‌های یکپارچه پزشکی کولایف با ایجاد زیرساخت‌های لازم در انجام  طیف وسیعی از آزمایش‌ها، این امکان را برای سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی فراهم آورده تا با انجام انواع آزمایش طب کار، سلامت کارکنان خود را در بازه‌های مختلف زمانی تحت نظر قرار دهند و اقدامات لازم پیشگیرانه را برای هر یک از آن‌ها در زمان مناسب به کار ببندند. این آزمایش‌ها ممکن است در بدو استخدام کارکنان یا در طول فعالیت آن‌ها انجام شوند اما عموماً هدف از انجام آن‌ها، شناسایی زودرس بیماری‌ها و اختلالات احتمالی در کارکنان پیش از بروز و رسیدن به مراحل جدی بیماری می‌باشد. بدین ترتیب می توان با بررسی نتایج این آزمایش‌ها و انجام معاینات بالینی کارکنان توسط پزشک، اقدامات پیشگیرانه یا درمان‌های موثر و سریع‌تری را برای افراد در معرض بیماری به کار گرفت و ضمن اطمینان از حفظ سلامت کارکنان به عنوان سرمایه‌های انسانی سازمان، از غیبت‌های مقطعی یا طولانی مدت آنان در محل کار و در نتیجه بروز اختلال در فعالیت‌ها جلوگیری به عمل آورد.
فرایند نمونه‌گیری پس از هماهنگی زمانی با شما از طریق مراجعه حضوری نمونه‌گیران مجرب در محل سازمان شما انجام می‌گیرد. پس از انجام نمونه‌گیری از کارکنان متقاضی، نمونه‌ها از طریق سیستم لجستیک زنجیره سرد کولایف به آزمایشگاه مرکزی منتقل می‌شوند و تحت استانداردهای کیفی سختگیرانه در کمترین زمان مورد آزمایش قرار می‌گیرند و جواب به صورت آنلاین یا کاغذی در اختیار سازمان شما قرار خواهد گرفت. همچنین در صورت تمایل، تفسیر نتایج آزمایش توسط پزشکان متخصص همکار کولایف برای کارکنان سازمان شما از دیگر خدمات قابل ارائه مجموعه کولایف است. امکان مقایسه جواب آزمایش‌ها در دوره‌های زمانی مختلف انجام آزمایش برای کارکنان و بررسی روند تغییرات مقادیر آزمایش شده در طول زمان نیز از مزایای دریافت خدمت از مجموعه کولایف است.
آزمایش‌های طب کار که توسط آزمایشگاه کولایف برای سازمان شما قابل انجام هستند، در چهار دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • آزمایش‌های بدو استخدام
  • آزمایش‌های چکاپی
  • آزمایش‌های ادواری
  • آزمایش‌های اختصاصی

در ادامه به بررسی هر یک از این دسته آزمایش‌های پرداخته می‌شود.


آزمایش‌های بدو استخدام

این دسته از آزمایش‌های طب کار برای کارکنانی که به تازگی به استخدام سازمان شما در آمده‌اند یا قرار است استخدام گردند، پیشنهاد می‌شوند. هدف از انجام این آزمایش‌ها، اطلاع از وضعیت سلامت افراد پیش از استخدام و در نتیجه اطمینان از قابل انجام بودن شرح وظایف اعلامی به ایشان از منظر سلامت فردی می‌باشد. انجام این آزمایش‌ها در بدو استخدام کارکنان همچنین می‌تواند مبنای مناسبی جهت مقایسه وضعیت سلامت فردی افراد نسبت به سال‌های آتی فعالیتشان در سازمان باشد.
البته لازم به ذکر است این آزمایش‌ها معمولاً در کنار معاینات بالینی توسط پزشک و سایر تست‌های پاراکلینیکی دیگر از جمله شنوایی‌سنجی و بینایی‌سنجی انجام گردیده و در پرونده سوابق کارکنان درج می‌شوند.


آزمایش‌های چکاپی

آزمایش‌های چکاپی معمولاً با هدف آگاهی از وضعیت عمومی سلامت کارکنان سازمان شما در هر برهه از زمان انجام می‌شوند. این آزمایش‌ها، فارغ از شرایط کارکنان در محل کار، برای همه آن‌ها انجام می‌شوند و به شناسایی زودهنگام بیماری‌های احتمالی هر یک از کارکنان پیش از رسیدن به مرحله حاد می‌پردازند. 
این آزمایش‌ها معمولاً فاکتورهای عمومی سلامت فردی از جمله چربی خون، قند خون، تعداد سلول‌های خونی، عملکرد کبد، عملکرد تیروئید، وجود التهاب در بدن، الکترولیت‌های خون و میزان هورمون‌ها و ویتامین‌ها در بدن را مورد سنجش قرار می‌دهند. انجام این آزمایش‌ها به طور سالانه برای کارکنان سازمان شما پیشنهاد می‌شود.


آزمایش‌های ادواری

آزمایش‌های ادواری معمولاً برای آن دسته از کارکنان سازمان‌ها، شرکت‌ها و به خصوص کارخانجات انجام می‌شوند که به واسطه فعالیت در آن محل، دائماً در معرض ابتلا به برخی بیماری‌های ناشی از آن شغل قرار دارند. این آزمایش‌ها، برخلاف آزمایش‌های چکاپی که صرفاً جهت اطمینان از سلامت عمومی کارکنان انجام می‌شوند، با هدف تشخیص زودهنگام نارسایی‌های ناشی از مشاغل خاص طراحی و انجام می‌شوند و می‌توانند خطر ابتلا به آن بیماری‌ها یا حاد شدن آن‌ها را در صورت ابتلا تا حد زیادی کاهش دهند.


آزمایش‌های اختصاصی

انجام برخی از آزمایش‌ها به فراخور زمان و پیشامد برخی اتفاقات ممکن است به سازمان شما پیشنهاد شود. این گونه رخدادها معمولاً بر سلامت کارکنان سازمان در سطح کلان اثر می‌گذارند و در صورت جدی گرفته نشدن، ممکن است فعالیت روزمره سازمان شما را دچار اختلال نمایند. شیوع بیماری‌های واگیر در سطح سازمان، کشور یا جهان مانند بیماری اخیر کووید 19 ناشی از ویروس کرونای جدید و تغییر اساسی در شرایط کار برخی کارکنان (علی‌الخصوص در کارخانجات) مانند مواجهه دائمی با مواد شیمیایی خاص نمونه‌ای از این رخدادها قلمداد می‌شوند.


جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات قابل ارائه مجموعه کولایف به سازمان خود، با شماره 45423-021 داخلی 2 تماس حاصل فرمایید. 
 

ddd
تهران، میدان ونک ، خیابان برزیل شرقی ، خیابان شمس لاهیجانی، پلاک 23 ، مجتمع اداری رویال ونک ، طبقه دوم
ddd
info@colifelabs.com